כללי
שיפוץ ואחזקת בריכות
27 בדצמבר 2016
0
בריכות שחייה מתועשות
בריכות שחייה מתועשות

כל הנושא של שיפוץ ואחזקת בריכות עשוי להיות מורכב למדי. ככלל יש שתי קצוות לעניין זה: מצד אחד, ישנן בריכות שעקב מצבן יש לשפץ אותן כמעט מהיסוד (בריכות שהיו מושבתות זמן רב, למשל) או כאלה שלא תוחזקו בצורה ראויה). מצד שני כאשר מצבה הכללי של הבריכה טוב למדי, חשוב להשקיע באחזקה תקופתית כדי למנוע את הצורך העתידי בשיפוץ רציני.

הקמה של בריכה חדשה יכולה להיות עסק יקר, כאשר הציפייה היא שתתקבל בריכה איכותית, עמידה וטובה. גם כאשר הקמת הבריכה הייתה טובה ומבוססת על חומרים איכותיים ורמת ביצוע גבוהה, יש להמשיך ולהשקיע, כאשר עדיף תבצע תחזוקה תקופתית מתאימה וכך ליהנות מאסתטיקה גבוהה וכן מרמת ביטחון ובטיחות גבוהים. תחזוקה שוטפת כוללת בין היתר טיפול בפילטרים וסננים, רכישת חומרים לחיטוי וטיהור ותיקונים קטנים. תחזוקה מורכבת יותר עשויה לכלול גם החלפת צנרת, טיפול במערת הסינון, שיקום חדרי מכונות ועוד.

תחזוקה שוטפת בבריכה תקינה

הרובד הראשון בכל הקשור בנושא שיפוץ ואחזקת בריכות מתועשות הינו התחזוקה השוטפת שאיננה כוללת תיקונים כלשהם או פתרונות מורכבים. תחזוקה מסוג זה יכולה לכלול מרכיבים שונים כגון חומרי החיטוי והחומרים הכימיים הדרושים לצורך שמירה על ניקיון וחיטוי. בנוסף, התחזוקה יכולה לכלול כמובן את המרכיבים של ניקוי הבריכה, טיפול במסננים ופילטרים, טיפול למניעת קורוזיה.

יש כאלה שנוהגים להתייחס לתחזוקת הבריכה השוטפת במונחים כלכליים, במקרה כזה, יש לכלול כמובן גם את העלויות לתחזוקה שוטפת הנדרשות מבחינת עלות צריכת החשמל חשמל, עלויות הכלור וכל אותן העלויות הקשורות לתיקונים שוטפים קטנים וניקיון. חשוב לציין שיש אפשרות לשכור שירות של ניקיון בריכה מפעם לפעם, ניקיון שמבוצע באמצעות אמצעים מקצועיים, תוך שימוש בפתרונות מכניים – חשמליים, חומרי ניקוי מיוחדים ובעלי כוח ניקוי חזק ויש לעיתים צורך גם ניקיון שנעשה לא באופן אוטומטי אלא בידי פועל מיומן.

טיפול בחדר המכונות

רובד נוסף וחשוב המתקשר לנושא שיפוץ ואחזקת בריכות שחייה פרטיות כולל את כל אותם הטיפולים הנדרשים לחדר המכונות. התחזוקה והשיפוץ יכולים לכלול עבודות תקופתיות קטנות, החלפה של חלקים שהתבלו וכן אף שיפוץ מלא של חדר מכונות ישן שלא מתפקד כמו שצריך או שפשוט שבק חיים.

הטיפול בחדרי מכונות של בריכות עשוי להיות מורכב למדי ויש להתבסס על ידע טכני ומכאני. יש צורך להכיר מערכות שונות, הן כאלה הנפוצות בכריכות פרטיות והן כאלה הנפוצות בבריכות גדולות מאוד וציבוריות. טיפול בחדר המכונות עשוי לכלול לא רק את המשאבה עצמה כי אם גם את המסננים (כמו פילטר החול), מכשירי חיטוי על בסיס מלח וכן הלאה. יש לציין דבר נוסף, שיפוץ ואחזקת בריכות כולל לעיתים גם החלפה של חלקי צנרת, טיפול בדליפות ועוד.

דרושה התמחות מקצועית

שיפוץ ואחזקת בריכות עשוי להיות פשוט במקרים מסוימים והרבה יותר מורכב במקרים אחרים. יש כמובן משמעות לסוג הבריכה, לסוג הפילטרים, לעוצמת מנוע השאיבה. יש מקרים שבהם השיפוץ יכול לכלול פעולות ממושכות לצורך אבחון מהות התקלות ומציאת הפתרונות הטובים ביותר. שיפוץ ותחזוקה יכולים לכלול גם עיסוק באיטום שאיבד את יעילותו, חיפויים שהתרופפו ואריחים שנפלו, סתימות שנוצרו מסיבות שונות וכן שיפור הנראות מבחינה קוסמטית – חיצונית.

לפני שמסכמים על ביצוע עבודת שיפוץ או תחזוקה, בפרט כאשר מדובר בעבודה סבוכה או מורכבת, יש לקבוע מראש מהי מהות העבודה ומהי העלות לכל סעיף מסעיפי השיפוץ. חשוב שהבחירה תיפול על חברה מקצועית, בעלת ניסיון בהתקנת בריכות, שיפוץ ותחזוקה שלהן, חברה שיש לה לקוחות קבועים ומרוצים.

כתיבת תגובה