כללי
מומחי לניתוחי מוח
11 באוקטובר 2018
0

מומחי לניתוחי מוח

דרך נוספת לבדוק את איכותו של מומחה בניתוחי מוח היא לבדוק את פרסומיו המדעיים. מאגר המידע הטוב ביותר בתחום הרפואה הוא Pubmed ורופא שמופיע שם הוא פשוט איכותי. עם זאת, לא מספיק פרסום אחד או שניים במאגר זה.

למעשה, מומלץ לפנות למומחה לניתוח מוח עם פרסומים רבים במאגר זה– לפחות חמישה פרסומים ועדיף שהם יהיו עם עמיתים, כלומר עם רופאים כמותו. כמו כן, מומלץ שפרסומים אלו יהיו בשפות שונות (בעיקר באנגלית שהיא השפה הבלתי רשמית של המדע) ובכתבי עת שונים.

 

איך בודקים את איכות המומחה לניתוחי מוח?

אולי תופתעו לדעת, אבל אחת הדרכים הטובות ביותר לדעת את איכותו של נוירוכירורג מומחה לניתוחי מוח היא פשוטה – לבדוק באיזה גופים מקצועיים הוא חבר. למשל, מומחה לניתוחי מוח שחבר בחברה הישראלית לנוירוכירורגיה, באיגוד האירופאי לנוירוכירורגיה ובאיגוד האמריקאי לנוירוכירורגיה ילדים כנראה יודע דבר מה בנוירוכירורגיה (אם לא יותר מכך..)

דרך נוספת שמבטיחה שתקבלו חוות דעת איכותית היא לפנות לרופא שמומחה בכך, כלומר רופא שקיבל מינוי מטעם בתי המשפט לתת חוות דעת רפואיות משפטיות בתחום זה, לרבות נוירולוגיה, נוירוכירורגיה, רשלנות רפואית, קשר סיבתי, נכויות ועוד. ובמילים אחרות – אל תיקחו סיכון ופנו לטוב ביותר

כתיבת תגובה