משפטים
לבצע הסכם ממון וליהנות מהזוגיות
4 בינואר 2016
0

הסכם ממון הוא הסכם אותו עושים בני זוג אשר גרים ביחד או בונים את התא המשפחתי שלהם. ההסכם מיועד עבור זוגות שרוצים להימנע בעתיד מסכסוכים ארוכים. נכון להגיד כי כל הזוגות אשר יוצרים תא משפחתי, מתחתנים או אוספים יחדיו רכוש, עושים זאת מתוך מטרה לחיות יחד כל החיים. עם זאת, הסטטיסטיקות מראות כי בישראל כמעט שליש מהזוגות נפרדים ובעת פרידה הסכסוך סביב הכסף יכול להיות ארוך ומייגע.

הסכם ממון

ביצוע הסכם ממון לפני הנישואין או לפני התחלת הרכישות המשותפות, יכול להקל על הליך הפרידה ולהפוך אותה גם לנעימה הרבה יותר.

ביצוע הסכם ממון כשמרגישים טוב

ההליך של יצירת ההסכם שעוסק בענייני ממון מתבצע כשבני הזוג אוהבים זה את זו. כאשר הנושאים הכספיים נידונים מתוך אהבה, ההסכם אינו כולל רצון לנקמה, כעס או עצב. ההסכם יכול להגן עליכם בעתיד ואם תישארו נשואים באושר לאורך כל החיים המשותפים פשוט לא תשתמשו בו. ההסכם בא להגן על שני הצדדים והוא נעשה מתוך הוגנות לשרת אותם. למעשה, כל זוג אשר מבצע את ההסכם לפני הנישואין או לפני שהיחסים עולים על סרטון מציע לעצמו מקום מבטחים במקרה של הליך פרידה. ההסכם אשר נוגע בממון יכול להביא לידי ביטוי את ההון העצמי של שני הצדדים והוא נוצר כדי להגן עליהם.

מה עושים במקרה ועולה סכסוך

הרעיון אשר עומד מאחורי יצירת הסכם ממון הוא ליצור מבעוד מועד סיכום על חלוקת הממון במקרה והזוגיות לא תחזיק מעמד. כאשר אחד מבני הזוג מביא איתו לזוגיות הון עצמי גדול יותר מאשר בן הזוג השני, הוא עלול להרגיש חוסר שוויון. על מנת שלא לגרום לממון להיות גורם של מתח בתוך הזוגיות מומלץ פשוט לבצע את הסכם הממון. במהלך יצירת ההסכם יכול להיות שיתגלו אי הסכמות בין בני הזוג והמטרה היא לטפל ולדון באותן אי הסכמות. שני בני הזוג באים לזוגיות מתוך אהבה זה לזו ולכן גם אם במהלך יצירת ההסכם ישנן אי הסכמות אפשר לדון בהן. אי הסכמות בין בני זוג עולות כל הזמן וזוהי סיבה נוספת שמצדיקה את יצירת ההסכם.

כתיבת תגובה