כללי
כלי עבודה – חשמליים או נטענים?
15 בנובמבר 2016
0

כלי עבודה נמצאים בשימוש אצל רובינו בבית לתיקונים שונים ועבודות שונות אך בעיקר אצל אנשי מקצוע שעוסקים בתחומים שונים ביום יום שלהם. אם בעבר מגוון כלי העבודה היה מסתכם במברג, פטיש ומסמר הרי שהיום יש מבחר אין סופי כמעט של כלים שיכולים לסייע לנו בין אם אנו אנשי מקצוע ובין אם לא. יש היום מברגות, פטישונים, מסורים, משחזות, אקדח מסמרים, מלטשות וכלים רבים נוספים, ומה שבעיקר היום שונה מבעבר הוא שחלק מכלי העבודה הללו שהיו בעבר ידניים הם היום נטענים או חשמליים. בבחירת כלי עבודה חשוב קודם כל לענות על הצרכים ועל היקף השימוש באותם כלים, כך שאם אנו עושים בה שימוש חד פעמי עדיף כמובן לחסוך את ההוצאה הזו…

כלים נטענים או חשמליים?

מרכיב חשוב במגוון האפשרויות שיש לנו היום לעומת מה שהיה לנו בעבר הוא הכלים החשמליים והנטענים. אך מה מהם עדיף? במה לבחור? לשני אלו יש חסרונות ובעיקר יתרונות. כלי עבודה חשמליים כמו מברגה, פטישונים אלו כלים שמצריכים חיבור מתמיד לנקודת חשמל מה שיגביל אותנו בניידות עימם ולעיתים יצריך מאתנו מתיחת כבלים מאריכים ואמצעים נוספים, אך לעומת זאת אלו כלים שבדרך כלל יש להם הספק גבוה יותר והם חזקים יותר לעבודה. כלי עבודה חשמליים גם ברוב המקרים זולים יותר לעמת הכלים הנטענים. כלי עבודה נטענים לעומת זאת אלו כלים שמאפשרים לנו ניידות מלאה, כך שאנו לא צריכים להיות מקובעים לאזור עבודה ספציפי וכל מה שהם דורשים מאתנו הוא ווידוא שהסוללה מלאה ושהסוללה הנוספת בהטענה. החסרונות שלהם הם שהם חזקים פחות בעבודה בעיקר כשהסוללה הולכת ונגמרת, והם גם יקרים יותר ביחס לכלים החשמליים.

בבחירת כלי עבודה ובהתחבטות באילו כלים לבחור, חשמליים או נטענים, אופי העבודה והתדירות שלה הם מה שיכריעו. אם אתם עובדים בעיקר במקומות בהם יש נקודות חשמל רבות יכול להיות שהכלים החשמליים הם אלו שאתם צריכים, אך אם אתם עובדים במקומות רבים בלי לדעת מראש האם יהיו נקודות חשמל מפוזרות או שלא הנטענים הם אלו שיתאימו לכם.

כתיבת תגובה