בריאות
כיצד נטפל בדיכאון בגיל השלישי
13 במאי 2021
0

שיטת הטיפול

מטפלים יכולים לטפל בשיטות שונות, כמובן בהתאם להסמכה שלהם. לא לכל מטופל תתאים כל שיטה וזה עוד משהו שכדאי לבחון לעומק. כך לדוגמא טיפול תרופתי, לא יתאים לכל מטופל גם מבחינה פיזית וגם מבחינה אישית. שיטה נוספת בטיפול היא שיטת ה-CBT. זו שיטה בה המטופל מקבל את הכלים כדי להיות עם יכולת להתמודד עם הקשיים שלו, מה שלא מצריך אין סוף פגישות. יש לא מעט מטופלים ששיטת הטיפול הזו היא מה שהם מחפשים וצריכים ולכן מטפל כזה יוכל אולי להתאים להם. בבואכם למצוא פסיכיאטרית ברחובות אתם צריכים לשמוע קצת על שיטת הטיפול המותאמת במיוחד לקשישים ולאחר מכן לקבל את ההחלטה. חשוב כמובן לשאול את כל השאלות על מנת להיות עם כמה שפחות סימני שאלה.

לקבל המלצות

בסופו של דבר, המלצות הן ההוכחה הטובה ביותר שמישהו עושה את העבודה הטובה ביותר. דיכאון לגיל השלישי היא בעיה שכיחה מאוד במיוחד לאחר תקופה של שנה בה היינו סגורים בבית. הבדידות, החששות. אם יש לכם מישהו שיש לכם עליו המלצות מאנשים שאתם מכירים, זה מצוין. אבל גם אם לא, כשאתם מבררים לגבי מטפל מסוים תנסו לקבל ממליצים. תנסו לדעת עליו יותר ולשמוע חוות דעת של אנשים, עד כמה הטיפול היה מוצלח ועד כמה הוא מקצועי.

בכל מצב, אל תוותרו על טיפול כזה. לכם או למי מיקיריכם מגיע לחיות חיים רגועים. אין שום סיבה שתתמודדו עם משהו שאפשר בהחלט להפוך אותו לקל יותר.

ד"ר אואנה קרטה – מומחית בפסיכיאטריה מבוגרים

כתיבת תגובה