כללי
חומרי גבס : למה כדאי להשתמש בגבס
14 בנובמבר 2016
0

הגבס הוא חומר שניתן לראות היום בכל מקום ותעשיית הבנייה והעיצוב עושות בו שימוש מרכזי כחלק מפרויקטים בכל קנה מידה שהוא. הגבס מגיע כחומר גלם בצורה של לוחות, לוחות אותם חותכים לגדלים שונים ולצורות שונות בהתאם לצרכים. יש 3 סוגים עיקריים של חומרי גבס ובעיקר קירות גבס והם לוח הגבס הוורוד זה שעמיד בפני אש, לוח הגבס הירוק שעמיד בפני רטיבות ולחות ונמצא בעיקר בשימוש בחדרי אמבטיה, ולוח הגבס בצבע בז' שהוא הרגיל. הגבס הוא חומר שקל מאוד לעבוד עימו ולכן עושים בו שימוש רב. הנה כמה יתרונות שכדאי לדעת עליהם.

חומרי גבס

יתרונות חומרי גבס

חומרי גבס הם אם כן בעלי מספר יתרונות. ראשית הגבס כפי שציינו הוא קל לעבודה עימו. שנית, ניתן לעצב אותו ולחתוך אותו בקלות למטרות שונות, כך לדוגמה ניתן לפסל איתו. שלישית, הוא חומר מבודד מצוין הן מחום והן מקור, ורביעית, הוא חומר שמבודד מרעש. חומרי הגבס של היום אלו חומרים שניתנים לצביעה כך שה"משחק" עימם הוא רב, והם היום הבחירה הראשונה של מעצבים, אדריכלים, קבלני בנייה ואנשי מקצוע אחרים. הגבס משמש אם כן למטרות שונות והנה כמה שימושים שכדאי לקחת בחשבון כשמתלבטים האם לעשות שימוש בחומר זה.

שימושים

חומרי גבס הם בעלי שימושים רבים בתחום הבנייה והעיצוב. הם משמשים בעיקר בשביל יצירת מחיצות, והיום מעבר לשלד החיצוני של הבית ניתן לחלק אותו בקלות על ידי גבס בלבד, מה שיאפשר גם בעתיד לעשות שינויים בחלל בצורה קלה יותר, מהירה יותר וזולה יותר. הוא משמש ליצירת נישות ומדפים בהם ניתן לעשות שימוש להנחת פריטים דקורטיביים שונים, והוא משמש אפילו לפיסול וליצירת רהיטים. הגמישות המרבית שהוא מאפשר יחד עם שינויי הצבע שהוא יכול לעבור ללא גרימת נזק, יחד עם זה שהוא ניתן לבנייה והתקנה גם עם קירות זמניים או סדוקים נותנים לו את שמו הטוב.

אם אתם מתלבטים אילו חומרים טובים לבנייה ולעיצוב בבית, במשרד או בכל חלל אחר, חומרי גבס הם מה שאתם מחפשים, חומרים מומלצים ופופולאריים מאוד!

כתיבת תגובה