עסקים
חדרי קירור
10 ביולי 2019
0

בנייה של חדרי קירור היא פעולה הנדסית מורכבת שכוללת מספר שלבים ולכן מצריכה מקצועיות. לכן, יש להשאיר את מלאכת הבנייה בידיהם של אנשי מקצוע שמתמחים בכך כי עבודתם קשה : הם צריכים לקחת בחשבון מגבלות פיזיות, מערכות חשמל וצנרת קיימות וכו'. כמו כן, הם נדרשים לבנות חדרי קירור יעילים מבחינה אנרגטית וגם זו אינה מלאכה קלה כלל.

למעשה, בזבוז של אנרגיה כמו אנרגיה חשמלית משמעו בזבוז כספי מיותר שמתבטא לרוב באופן הבא : עליית מחירי המזון ולא סתם כולנו משלמים יותר כאשר יש מחסור בביצים או בירקות. אמנם מוצרי יסוד כמו ביצים ומוצרי חלב הם בחלקם הגדול מסובסדים על ידי המדינה, אבל מוצרים אחרים מגלמים במחיריהם גם את עלויות החזקתם בקירור.

עלויות אלו מבטאות את העובדה שחדרי קירור הן מוצר הייטקיסטי לכל דבר ועניין. למעשה, הן כוללות קירות, רצפות, דלתות ובעיקר מערכות בקרה ופיקוח ייחודית שיש להן תפקיד אחד : לשמור על האחידות של הטמפרטורה והלחות בחדרי הקירור כדי למנוע את קלקול המזון.

למעשה, מרכיבים אלו מבטיחים את התאמתם של חדרי הקירור לצרכי הקירור השונים של מוצרי המזון.  לכן לא נגזים אם נאמר שחדרי קירור הם מלאכת מחשבת כי הם מצריכים תכנון ייחודי, בנייה קפדנית ואלמנטים ייחודיים כמו קירות, רצפה, דלתות ומערכות בקרה ופיקוח. למעשה, כל סטייה מהנדרש בכל אחד מתחומים אלו משמעה אחת : פגיעה כלכלית באיכות המזון עד כדי סכנת מוות. לכן אל תתפשרו ורכשו חדרי קירור מהמומחים בלבד.

כתיבת תגובה