בריאות
איך להתכונן לקראת ניתוח כריתת רחם
3 בינואר 2016
0

בשנים האחרונות ניתוח כריתת רחם הפך להיות ניתוח נפוץ ומקובל מאוד אך יחד עם זאת, כמו כל ניתוח אחר, מדובר בתהליך המלווה בדאגות וחששות רבות. לכן, אם אתם עומדים לעבור ניתוח לכריתת הרחם, קראי את המאמר הבא אשר יעניק לך מידע חשוב אותו עליך לדעת לפני הניתוח.

תהליך כריתת רחם

ההכנות לקראת הניתוח

כמו בכל תהליך רפואי אחר, חשוב שהרופא ידע כל מידע אודות המצב הבריאותי שלך, גם דברים שנראים לך לא רלוונטיים כלל. במידה ואת נוטלת תרופות באופן קבוע, ייתכן והרופא יבקש ממך לא ליטול אותם כשבוע לפני הניתוח עצמו.

ביום שלפני ניתוח כריתת רחם על האישה להיות בצום מוחלט במשך 6 השעות שלפני הניתוח ולעיתים היא תצטרך לבצע גם חוקן או ליטול חומרים משלשלים בכדי לרוקן את המעיים.

לפני שאשפוז מומלץ לשטוף את האזור המנותח ולגלח אותו, מה שיפחית את הסיכון לזיהומים בזמן הניתוח.

בעת ההכנה לניתוח עצמו בבית החולים יבקשו ממך להוריד לק, תכשיטים, עדשות מגע, שיניים תותבות וכדומה ולכן מומלץ לא להגיע לאשפוז עם תכשיטים ואביזרים שונים שאינם הכרחיים.

ממש לפני הכניסה לחדר הניתוח

לאחר שיקבלו אותך בבית החולים וימלאו את הניירת הדרושה לפני ניתוח כריתת רחם יבקשו ממך להחליף בגדים וייתכן שיתנו לך תרופות הרגעה שונות על פי הצורך. בנוסף, הרופא האחראי והרופא המרדים יגיעו לשוחח איתך ולקבל פרטים אחרונים לפני הניתוח.

לאחר הכניסה אל חדר הניתוח תורכב עליך מסכת חמצן ויבוצעו הכנות שונות לקראת ההרדמה כמו חיבור למכשירי ניטור דופק וכדומה. לאחר מכן תבוצע ההרדמה ועד לאחר הניתוח לא תחושי בדבר.

כמובן, לפני שאת מתחילה את התהליך, כבר בשלב הראשון, בקשי מהרופא כל מידע על הניתוח, על התופעות הצפויות לאחריו ועל הסיכונים האפשריים. ככל שתדעי יותר כך תהיי מוכנה יותר לקראת הבאות, דבר חשוב מאוד. אל תתביישי לשאול כל שאלה שעולה על דעתך, גם שאלות שנראות לך מעט לא קשורות יכולות להתגלות כקשורות לניתוח ולהשפיע עליך לאחר הניתוח ועלייך להתכונן לכך מראש.

מידע נוסף אודות ניתוח מחלות צוואר הרחם תוכלו לבקר באתר החדש של פרופסור יעקב בורנשטיין.

כתיבת תגובה